Potrzebujesz wsparcia i pomocy prawnej?

Artykuły i porady

Prawo, finanse, ekonomia, biznes, dom, rodzina.

Zadzwoń - pomożemy!!!

Szybko i skutecznie

⭐⭐⭐⭐⭐

506 246 140

Misją i celem serwisu Biura-Prawne.com jest dostarczenie informacji i odpowiedzi na pytania z różnych branż i dziedzin życia: prawa, finansów, ekonomii, spraw biznesowych, zawodowych i rodzinnych.

Przeczytaj interesujące artykuły, które pomogą zrozumieć wybrane kwestie, poszerzyć horyzonty i poznać ciekawe zagadnienia nie tylko z zakresu prawa.

Pytania i odpowiedzi

Kredyt konsolidacyjny

Jak działa i kiedy warto go rozważyć?

Kredyt konsolidacyjny

Czasami zarządzanie wieloma długami jednocześnie staje się trudne i stresujące, co może prowadzić do opóźnień w płatnościach, a nawet do zadłużenia się.

Nieautoryzowane transakcje bankowe

Jak się bronić - 10 ważnych kroków!

Nieautoryzowane transakcje płatnicze

Takie incydenty mogą być wynikiem oszustwa, kradzieży danych osobowych, czy też błędów w systemach bankowych. W obliczu rosnącej liczby przypadków cyberprzestępczości, warto wiedzieć, jak zareagować.

Odpowiedzialność spadkobierców

za kredyt bankowy

Odpowiedzialność spadkobierców

Będąc spadkobiercami, czy to z ustawy, czy z testamentu, dziedziczymy nie tylko prawa, ale także obowiązki majątkowe. Ustawodawca dał nam 6 miesięcy na podjęcie decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu spadku.

Porady prawne – jak wyglądają i kiedy warto z nich skorzystać?

Osoby, które nie miały wcześniej styczności z poradami prawnymi, mogą czuć obawy przed pierwszą wizytą u radcy prawnego. Nie wiedzą bowiem między innymi tego, jak będzie wyglądać rozmowa i czy przyniesie im ona oczekiwane rezultaty.

Kto to jest notariusz?

Czynności notarialne

Kto to jest notariusz

Notariusz, inaczej zwany rejentem to prawnik - osoba, która jest powołana do wykonywania czynności notarialnych, czyli czynności prawnych, które wymagają szczególnej formy i ochrony.

Upadłość konsumencka

Jak ogłosić?

Upadłość konsumencka

W Polsce instytucja upadłości konsumenckiej została wprowadzona w życie w 2009 roku i od tego czasu przechodziła liczne zmiany, mające na celu ułatwienie dostępu do niej oraz uproszczenie procedur.

Porady prawne on-line Porady on-line.
Potrzebujesz rzetelnej konsultacji? Za pośrednictwem naszego serwisu można skorzystać z porad on-line, udzielanych przez najlepszych prawników w swojej dziedzinie.

Informacje...Bezpłatne porady prawne. Jak uzyskać bezpłatną pomoc prawną?
Nasz serwis nie udziela bezpłatnych porad. Informacje o punktach, które bezpłatnie służą pomoc dla osób uprawnionych dostępne są najczęciej na stronach internetowych urzędów miast i gmin lub ośrodków pomocy społecznej...

Informacje...